Tartalomjegyzék
Létesítményeink
A Kisház
A Nagyház
PM ház
Minden oldal

LÉTESÍTMÉNYEINK

Azon létesítmények egy része, amelyek klubunk használatában vannak, igen kalandos úton kerültek a klubhoz. Megalakulásakor, 1990-ben egyetlen úszóházzal rendelkezett csak a klub: ez a mai „Kisház”, ezen kívül béreltünk egy alagsori helységet a Sportuszodában, és használati jogunk volt a másik úszóházra, a „Nagyház”-ra. Az évek folyamán elvették tőlünk, majd visszavásároltuk a Nagyházat, 1998-ban pedig felmondták a bérletünket az uszodában, így voltak olyan napok, amikor nem volt igazán biztosnak mondható, hol is fogunk öltözni, edzeni, bulikat rendezni. 1999-től azonban újra biztos lett a helyzetünk: pályázaton megszereztük a Pénzügyminisztérium üdülőjének bérleti jogát, melyet 2015-ig használhattunk. 2015-ben klubunkra óriási csapást mért, hogy a klubházunkat egy kormányhatározat értelmében át kellett adnunk a Magyar Úszószövetségnek, akik teljes átépítés után irodaként kezdték használni volt klubházunkat. Akkori elnökségünknek végül több hónap szervezésbe telt, hogy használatba vehessük a sziget pesti oldalán lévő volt Európa Ház nevű létesítményt, mely több mint tíz éve üresen állt. A klub jelenlegi legnagyobb feladata, hogy fokozatosan használhatóvá tegyük parti házunkat, melyet az elmúlt években teljesen kifosztottak, megrongáltak. Mostanra már a pesti oldalon is van vízre szálló stégünk, valamint a budai oldalon is napi használatban van a két úszóházunk.
A klub használatában lévő három létesítményről bővebben: